loading
Kontakt

Zapraszamy do kontaktu!

Czekamy na telefon lub mail.

ZIELONA DOLINA, Renata Kozłowska

Tartak

  • Dębnica 62 B
  • 512 127 796
  • 503 170 555
  • zielonadolina31@wp.pl

Firma Zielona Dolina w Gnieźnie pozyskuje drewno poprzez ścinanie drzew w lesie, następnie przez różnego rodzaju obróbkę przygotowywane jest na gotowe elementy. Poprzez przecieranie drewna, rzeźbienie, heblowanie oraz lakierowanie uzyskujemy efekty końcowe naszej pracy.

Przecieranie drewna polega na przeróbce okrąglaków na tarcice za pomocą tartaka. Cięcie tańszego surowca odbywa się na tartakach poziomych, natomiast cenniejszego liściastego na tartakach poziomych, odpowiadających za precyzyjne cięcie przy minimalnej stracie materiału.

Tarcica powstaje w wyniku przecierania drewna okrągłego. Po przywiezieniu z lasu okrągłe drewno zostaje podłużnie przepiłowane z czego kształtuje się tarcica. Produkuje się kilka rodzajów tarcicy, różniących się pewnymi cechami oraz przeznaczeniem.

Więźba dachowa stanowi drewnianą konstrukcję nośną dachu, który przenosi obciążenia z pokrycia dachowego. Podstawowym elementem więźby są wiązary dachowe. Dach składa się z kilku wiązarów, na których spoczywa pokrycie dachu oparte za pośrednictwem łat, ewentualnie kontrłat lub deskowania.

Zielona Dolina na mapie